Haber

Enkazda bulunan bir çanta dolusu altın kemere sahip olduğu iddia edilen aile, iddiaları yalanladı.

İki büyük depremde çok sayıda binanın çöktüğü ve binlerce insanımızın hayatını kaybettiği Kahramanmaraş’ta enkaz çalışması sırasında ekipler bir çanta dolusu altın kemer buldu. O anlara ait görüntüler kısa sürede sosyal medyada büyük yankı uyandırdı.

TEZ MARAŞ’IN ÜNLÜ MÜCEVHERLERİ İLE İLGİLİDİR.

78 kilo olduğu öğrenilen altının Kahramanmaraş’ın ünlü kuyumcusu İbrahim Zabun’a ait olduğu iddia edildi. Deprem felaketinde yıkılan Pentapark Apartmanı’nda yaşadıkları iddia edilen İbrahim Zabun ve çocuklarının enkazdan sağ çıkıp çıkmadığı bilinmiyor.

AİLE TEZLERİ REDDİ

Haberin ardından kuyumcunun hesabından açıklama yapıldı. Metinde, “Çeşitli haberler M. Akif Zabun Bey’in vefatına ve internet sitelerinde 78 kilo altının bulunduğuna dair haberler gerçek dışı ve asılsızdır. Bu paylaşım Zabun’un kişisel isteğidir. Belirtilen adreste ikamet etmemektedir. Kamuoyunun bilgisine sunuyoruz.”

PEKİ ALTINLAR NE OLACAK?

Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü’nde saklanan altınların kime ait olduğu araştırılacak. Sahibi veya varislerinin çıkmaması halinde altın kemerlerin 5 yıl sonra Milli Emlak’a intikal edeceği öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu