Yaşam

Yıldırım’dan Mengüşoğlu’na vefa

Bursa Teknik Üniversitesi Turkuaz Salonu’nda gerçekleştirilen düzenlemede Yıldırım Belediyesi Kültür Yayınları arasında yayınlanan ve Muharrir Mengüşoğlu’nun kaleme aldığı Bursa Çarşısında Kervan Oynadım kitabı tanıtıldı.

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz’ın yanı sıra önceki dönemin Kültür, Turizm ve Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, AK Parti Bursa Milletvekili Muhammet Müfit Aydın, Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Çelik, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ulaş Akhan, Bursa Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Beyhan Bayhan, Türkiye Gazeteciler Sendikası Onursal Başkanı D. Mehmet Doğan, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Setenay Olguner, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Ömer Faruk Temiztürk, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Rüştü Maviçiçek, Türkiye Gazeteciler Sendikası üyeleri, yazar, akademisyen ve vatandaşlar katıldı. . Harput Türküleri ile başlayan program, Metin Önal Mengüşoğlu’nun edebi yönü, sanatsal yönü, kişisel deneyimleri, bilgi ve birikimlerinin hazırlandığı, Yıldırım Belediyesi tarafından hazırlanan 35 dakikalık belgesel gösterimi ile devam etti.

MEDENİYETİMİZİN YANSIMASI UÇAKTIR

Metin Önal Mengüşoğlu’ndan olabildiğince yararlanmaya, bilgi, fikir ve aydınlanmalarından yararlanmaya çalıştıklarını belirten Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz ve Metin Önal Mengüşoğlu’nun Bursa Çarşısı’nda Karavanla Eğlendim adlı kitabının basımını yaptı. belediyemiz. Bu tanıtım programı aynı zamanda büyük yazarımıza saygı ve vefa gecesiydi. Büyük fikirlerimizi, yazarlarımızı, şairlerimizi birer birer kaybettiğimiz bu dünyada, Metin Önal Mengüşoğlu gibi medeniyetimizin yansıması olan bir çınarın bedelini bilmek gerekir. Mengüşoğlu hocamızdan olabildiğince istifade etmeye, onun tecrübelerinden, fikirlerinden ve aydınlanmalarından faydalanmaya çalışıyoruz. Hocamızı gençlerle buluşturacak programlar düzenliyoruz. “Hocamızın çok pahalı eserlerini belediyemiz aracılığıyla bastırıp halkımızla buluşturuyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu