Haber

Konya Büyükşehir, Bilim Tırı ile Depremzedelere Moral Verdi

Öğrencilerin bilime olan ilgisini artırmak amacıyla Konya Büyükşehir Belediyesi Konya Bilim Merkezi bünyesinde hizmet veren Bilim TIRI, bu kez Hatay’da depremzede çocuklara hizmet veriyor. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “Depremden etkilenen çocuklarımıza yaşadıkları büyük korkuyu bir nebze olsun unutturmak için Bilim TIRİ’mizi bölgedeki çocuklarımızla buluşturuyoruz” dedi.

Konya Büyükşehir Belediyesi Konya Bilim Merkezi tarafından öğrencilerin bilime olan ilgisini artırmak amacıyla hizmete açılan Bilim Tırı, şimdi de Hatay’da depremzedelerle buluşuyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, depremin ilk gününden bu yana Hatay’da altyapı, lojistik, su işleri, barınma, portatif mutfak, iletişim ve elektrik gibi her türlü insani ihtiyacın karşılanması için canla başla çalıştıklarını söyledi.

Depremin yaralarının sarılmasına katkı sağlamak ve çocuklara moral olması için Konya Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı olarak hizmet veren Bilim Tırını da Hatay’a gönderdiklerini kaydeden Lider Altay, , depremden etkilenenler yaşadıkları büyük korkuyu bir nebze de olsa unutsunlar Konya Bilim Merkezi bünyesinde Bilim Tırımızı uğurladık. Hatay’ın; Altınözü, Antakya, Arsuz, Belen, Defne, Hassa, İskenderun, Kırıkhan, Kumlu, Payas, Samandağ ve Yayladağı çadır kentlerinde çocuklarımızla buluşuyoruz. Tüm çocuklarımızı davet ediyorum. Ülkemizi derinden sarsan bu büyük felaketin yaralarını inşallah saracağız” dedi.

Bilim Tırı’nda hem bilimle tanışan hem de eğlenen depremzedeler çok keyifli olduklarını söylediler.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

haber-mutki.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu