Ekonomi

‘İmalat Sanayinde Rekabet Gücünün Geliştirilmesi Ortak Finansman Desteği’ bilgilendirme ve eğitim toplantıları başladı

KUZKA ve BAKKA’nın KOSGEB iş birliğinde, Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü ile uyum içinde geliştirdiği ‘BAKAP: 2023 Yılında İmalat Sanayinde Rekabet Gücünün Artırılması Ortak Finansman Destek Programı’ kapsamında Karabük’te eğitim ve bilgilendirme toplantıları düzenlendi. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı.

‘BAKAP: İmalat Sanayinde Rekabet Gücünün Artırılmasına Yönelik 2023 Ortak Finansman Destek Programı’, bölgenin öne çıkan segmentlerindeki işletmeleri inovasyon, yeşil dönüşüm, yalın üretim, uluslararasılaşma, ithal ikamesi üretim odaklı desteklemek amacıyla hazırlanmıştır. işler ve gençlik istihdamı.

Proje Teklif Daveti kapsamında gerçekleştirilecek toplam 6 bilgilendirme ve eğitim toplantısı Karabük’te başladı. Sabah saatlerinde Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonu’nda yapılan bilgilendirme toplantısı ile başlayan program, verilen eğitim ile son buldu.

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı Yenilikçilik ve Rekabetçilik Birim Lideri Dr. Hakkı Yavuz Toptan programla ilgili şunları söyledi: “Amacımız Karabük, Bartın ve belirlenen sektörlerde yapılacak makine teçhizat yatırımlarını destekleyebileceğimiz bir finansmanı hayata geçirmek. Zonguldak ve işletme sermayesi olarak kullanılabilecek bazı hammaddeler, sertifikalar ve yazılım hizmetleri gibi bazı alımlar. Bölgemize hayırlı olsun. İnşallah gerçekleşir.” – KARABÜK

haber-pervari.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu