Ekonomi

FTX borsasının yeniden açılacağı haberi üzerine FTT fiyatı harekete geçti

FTX borsası, kripto para piyasasının ana gündem maddelerinden biri olmaya devam ediyor. Kasım ayında iflas eden borsanın yeniden açılabileceğine dair değerli bir gelişme yaşandı. bu haberden sonra FTTFiyat fırladı.

Bloomberg tarafından dün akşam yayınlanan bir haberde, Tribe Capital’in FTX’in yeniden lansmanı için fon toplamaya çalıştığı iddia edildi. Anonim kaynaklara dayandırılan habere göre dev yatırım şirketi, Ocak ayında borsanın alacaklılar heyeti ile bir toplantı yaptı. Bu süreçte 250 milyon dolarlık bir fon toplanabileceği belirtildi.

FTX’in yatırımcılarından Tribe Capital’in bu teklifine borsa yöneticileri net bir yanıt vermedi. Tribe Capital’in teklifinin 9 milyon müşterisi olan FTX US, FTX Australia, FTX Japan, FTX EU, FTX International ve LedgerX kuruluşlarını kapsadığı belirtiliyor.

Bu haberin yayılmasının ardından FTX Token (FTT) fiyatında hızlı bir yükseliş görüldü. Tartışmalı altcoin bu süreçte 1,90 dolardan 2,30 dolara yükseldi.

Haberin hemen ardından FTX borsasının alacaklılar komitesinden resmi bir açıklama geldi. Twitter üzerinden yapılan açıklamada, yönetimin artık kullanıcıların parasını iade etme konusunda ağır bastığı vurgulandı. Borsanın yeniden başlaması için herhangi bir takvimin bulunmadığı da ifade edildi:

Bu makale ilk olarak BeInCrypto’da yayınlanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu