Haber

Etlik Halk Eğitim Merkezi’ne Dikiş Makinesi Desteği

Keçiören Belediyesi, Etlik Halk Eğitim Merkezi’ne eğitim ve üretim kapsamında temin ettiği yeni dikiş makinelerini Bağlum’daki kurs merkezine teslim etti. Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok’un da katıldığı programla gerçekleşen teslim törenine Halk Eğitim Merkezi yöneticileri ve eğitmenleri ev sahipliği yaptı.

Başkan Turgut Altınok yaptığı konuşmada depremden dolayı duyduğu üzüntüyü dile getirerek, “Büyük bir felaket, büyük bir yıkım yaşadık. Rahmete giden tüm deprem şehitlerimize Rabbimden rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Allah bir daha böyle felaketler yaşamasın.” söz konusu.

Altınok yaptığı konuşmada, sıkıntılı zamanlarda üretimin değerli olduğunu vurgulayarak, şunları söyledi:

“Bazı ihtiyaçlar zor zamanlarda ortaya çıkar. Bu dönemde bir de depremzedelerimiz için giyecek meselesi var. Önce dışarıdan fiyat aldık, sonra fiyatın üçte birine kendi meslek kurslarımızda diktirmeye karar verdik. Pandemi vardı hani dünya kapanmıştı o zamanlar maske kolonya dezenfektan üretip vatandaşlarımıza dağıtıyorduk. Yani mazeret yok. Üretmeliyiz, üreten bir Türkiye olmalıyız. Hazırlık yapmamalıyız. Bizi tembelleştiren büyük firmalar kendilerine pazar fırsatı yaratmış durumda. ‘Dünya nüfusunun kaç tanesine müşteri kazandırabiliriz’ diye düşünürler. Eskiden onu üreten bir Türkiye vardı. Köylerimiz doluydu. Nüfusumuzun %70’i şehirlerde, %30’u köylerde yaşamaktadır. Köydeki insanımız artık üretmiyor. Üretim, toplumların gelişmesinin temelidir. Halk eğitim merkezimize gelen vatandaşlarımızın sayısının artmasını istiyor, üretimi destekliyoruz. Kendi üretimlerini yapsınlar, gerekirse satsınlar. Sağlıklı üretim de değerli.”

Altınok konuşmasının ardından kurs merkezini ziyaret ederek çeşitli bilgiler aldı.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

haber-beytussebap.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu