Haber

Diyarbakır ve Siirt’te depremzedelere destek ziyaretleri

Diyarbakır ve Siirt’teki sığınma evleri, yurtlar ve sağlık kuruluşlarındaki depremzedelere ziyaretler devam ediyor.

Diyarbakır Kayapınar Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre Kaymakam Yardımcısı ve Belediye Başkanı Arif Karaman, 207 bin 48 depremzedenin ağırlandığı ilçedeki barınma merkezlerini ziyaret etti.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Karaman, ailelerle görüşerek hiçbir vatandaşı yalnız bırakmayacaklarını belirtti.

Depremde ülke olarak kenetlendiklerini ifade eden Karaman, belediye olarak barınmadan gıda ve giyime kadar her konuda depremzedelerin yanında olduklarını kaydetti.

Karaman, 207,48 depremzedenin camiler, Kuran kursları, okullar ve belediyeler için bilgilendirme yurtları, bilgi akademileri, okuma salonları, aile güçlendirme merkezleri ve kültür merkezlerinin de aralarında bulunduğu 161 geçici sığınma evinde barındırıldığını bildirdi.

Diyarbakır’da deprem felaketinde hayatını kaybeden vatandaşlar için kurulan taziye evlerini ziyaret eden Karaman, ailelerin taleplerini dinleyerek acılarını paylaştı.

-Siirt

Vali ve Belediye Başkan Yardımcısı Osman Hacıbektaşoğlu’nun eşi Güney Hacıbektaşoğlu, Vali Yardımcısı Mehmet Sert ve kriz masası görevlileriyle birlikte Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde depremzedeleri ziyaret etti.

Yaralıların sağlık durumu hakkında bilgi alan Hacıbektaşoğlu, depremzedelerin yakınlarının taleplerini dinleyerek geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Hacıbektaşoğlu daha sonra Esma Hatun Kız Öğrenci Yurdu ve Gençlik Merkezi’nde depremzedelerin ailelerini ziyaret etti.

Depremzedelerin Siirt’te ağırlandığını belirten Hacıbektaşoğlu, depremzedeler için kamu kurum ve sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte çalıştıklarını, devletin tüm imkanlarının seferber edildiğini bildirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu