Ekonomi

Bakan Muş, depremden etkilenen 11 ilin oda ve borsa temsilcileriyle bir araya geldi.

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, depremlerden etkilenen 11 ilin oda ve borsa temsilcileriyle 6 Şubat’ta Gaziantep’te bir araya geldi.

Gaziantep Ticaret Odası’ndan (GTO) yapılan açıklamaya göre Muş ve beraberindeki heyet, 11 ilin oda ve borsa liderleriyle GTO Konferans Salonu’nda bir araya geldi.

Bakan Muş, depreme ilişkin değerlendirmelerin yapıldığı toplantıda oda ve borsa başkanlarının talep ve önerilerini dinledi.

GTO Lideri Tuncay Yıldırım burada yaptığı konuşmada afet bölgesinde güzelleştirme başarısının özel sektör, kamu ve sivil kuruluşların işbirliği ile sağlanacağına inandıklarını belirtti.

Tedbir ve takviyelerle bölgenin ekonomik kimliğini koruyarak ekonomik aktiviteyi canlandırmanın değerli olduğunu ifade eden Yıldırım, “Bölgenin vergi düzenlemelerinden finansa, psikolojiye kadar birçok alanda desteğe ihtiyacı var. Bu destekler bir an önce hayata geçirilmeli ve kapsamları belirlenmeli.” eğitim, sağlık, turizm, fuarlar ve sadece üretim işletmelerini kapsamalıdır. hizmet sektörü de dahil olmak üzere organizasyonel alanları içeren tüm işletmeleri kapsamalıdır. terimlerini kullanmıştır.

Görüşmede Vali Davut Gül, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Kredi Garanti Fonu Yürütme Konseyi Başkanı Erdoğan Özegen de hazır bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu