Haber

Bağcılar’da ihtiyaç sahipleri için ‘Sosyal Market’ açıldı

Bağcılar Belediyesi, ihtiyaç sahiplerinin temel beslenme ve hijyen ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla ‘Sosyal Market’ projesini hayata geçirdi. Vatandaşların Bağ-Kart ile ücretsiz alışveriş yapabilecekleri sosyete pazarı dualarla açıldı.

Sosyal belediyecilik anlamında öncü çalışmalara imza atan Bağcılar Belediyesi, yeni bir projeyi hayata geçirdi. Bu kapsamda ihtiyaç sahiplerinin hem temel gıda hem de hijyen ihtiyaçlarını karşılamak üzere Halk Pazarı açıldı. Feyzullah Kıyıklık Sarayı’nın bünyesinde Engelliler için hizmete açılan çarşının açılışı dualar eşliğinde yapıldı.

Bag-Kart ile alışveriş yapacaklar

Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, ilçemize yakışır bir hizmet sunmanın heyecanını yaşadıklarını belirterek, “Sosyal Market, işlevi ve donanımıyla tesisimizin ruh dünyasını zenginleştirecek. Proje kapsamında ilçemizde ihtiyaç sahiplerine Çanta-Kart vereceğiz. Yılın belirli dönemlerinde ailenin nüfusuna göre kartlara puan yükleyeceğiz. Böylece vatandaşlar mama, bebek bezi ve temizlik başta olmak üzere ihtiyaç duyduğu ürünleri marketimizden ücretsiz olarak alabilecek. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde kurulan Sosyal Market bugün itibariyle hizmet vermeye başladı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı
 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu