Haber

Muş’ta 13 gün toplantı ve gösteri yürüyüşü yasaklandı

Muş Valiliği toplantı, basın açıklaması ve gösteri yürüyüşlerinin 13 gün süreyle yasaklandığını duyurdu.

Valilikten yapılan açıklamada, güvenlik güçlerinin yurt genelinde ve yurt dışında terör örgütlerine yönelik başarılı operasyonlarının devam ettiği belirtildi.

Açıklamada, terör örgütlerine destek veren birimlerce operasyon bahane edilerek toplantı ve gösteri yürüyüşleri düzenlenebileceği, bu faaliyetlerin tahrik edilerek şiddet içeren hareketlere ve propagandaya dönüşebileceği belirtildi.

Sosyal medya platformları üzerinden ülke genelinde yasa dışı örgütler ve uzantılarının eyleme davet edildiğine dikkat çekilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“İlimizde söz konusu olayların, kamu düzenini etkileyebilecek nitelikte meydana gelmesi, olası olayların önlenmesi, millî güvenliğin ve kamu düzeninin barış ve güven ortamı içinde sağlanması, suç işlenmesinin önlenmesi, temel hak ve hürriyetlerin korunması ve genel düzen, şiddeti önlemek, terör örgütlerinin planlarını ortadan kaldırmak” dedi. Bu kapsamda, resmi tatiller, resmi anma günleri, resmi törenler ve kamu kurum ve kuruluşlarının Valilikçe uygun göreceği etkinliklerle düzenleyeceği kutlamalar, Spor Bilimsel, ticari ve ekonomik amaçlı yapılan faaliyetler ve toplantılar dışında kalan tüm toplantılar, gösteri yürüyüşleri, basın açıklamaları, açık veya kapalı zemin toplantıları, protestolar, mitingler, çadırlar, oturma eylemleri, açılış stantları, açlık grevleri, anma törenleri. 19 Aralık saat 00:01’den 31 Aralık saat 23:59’a kadar 13 gün boyunca afiş, pankart, poster, broşür, bildiri, imza masası, meşale, konferans vb. tüm faaliyetler yasaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu