Haber

Hamas’ın Rehin Aldığı Natalie Raanan Serbest Bırakıldı

Hamas tarafından rehin alınan ve daha sonra serbest bırakılan Natalie Raanan’ın babası Uri Raanan, kızının iyi olduğunu açıkladı.

Associated Press’e konuşan Uri Raanan, dün kızıyla telefonda konuştuğunu ve kızının durumunun uygun olduğunu belirtti.

ABD’nin Chicago kentinde yaşayan baba, dün televizyonda Hamas’ın esir aldığı bir anne ve kızının serbest bırakıldığı haberini görünce bunların kendi kızı ve kızının annesi olmasını umduğunu söyledi.

Anne ve kızın neden serbest bırakıldığını bilmediğini belirten Raanan, Natalie Raanan’ın elindeki “küçük bir çizik” dışında herhangi bir zarar görmediğini ifade etti.

71 yaşındaki baba, Natalie ve annesinin önümüzdeki hafta Tel Aviv’deki akrabalarının yanına gidip ABD’ye geleceklerini varsaydığını belirtti.

Natalie’nin ağabeyi Ben Raanan, olaylar yaşanmadan önce kız kardeşiyle benzer dövmeler yaptırmayı planladıklarını, bu hafta da onun adını taşıyan bir dövme yaptırdığını belirtti.

ABD Başkanı Joe Biden, Natalie ve Judith Raanan’ın serbest bırakılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Rehineleri Gazze’den İsrail’e taşıyan Kızıl Haç, olayın halen rehin tutulan halka umut verdiğini vurguladı.

İsrail-Filistin çatışması

Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin El Kassam Tugayları, 7 Ekim sabahı İsrail’e “Aksa Tufanı” adı verilen kapsamlı bir saldırı başlattı.

Gazze’den İsrail’e binlerce roket atılırken, Filistinli silahlı gruplar da Gazze-İsrail sınırındaki Beyt Hanun-Erez Sınır Kapısı’na baskın düzenleyerek ele geçirdi.

Silahlı gruplar daha sonra buradan İsrail içindeki yerleşim yerlerine girdi ve İsrail ordusu onlarca savaş uçağıyla Gazze Şeridi’ne saldırı başlattı.

Gazze’den düzenlenen saldırılarda 306’sı asker olmak üzere 1.400 İsraillinin öldüğü, 4.834 İsraillinin yaralandığı bildirildi.

Gazze’deki Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarında 1524’ü çocuk 4 bin 137 kişinin öldüğünü, 13 binden fazla kişinin de yaralandığını duyurdu.

İşgal altındaki Batı Şeria’da İsrail güçlerinin ve Yahudi yerleşimcilerin saldırılarında 84 Filistinlinin öldüğü belirtildi.

İsrail baskınlarında 16 gazeteci hayatını kaybetti.

sarayduzu-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu