Teknoloji

Google, Yapay Zeka Destekli Arama Motoru İçin Çalışmalara Başladı!

Yapay zeka alanındaki gelişmeler hız kesmeden devam ediyor. Microsoft Bing’in ardından Google da güncellemeler yaparak arama motoruna yapay zeka katacağını duyurdu. Detaylar için buraya gelin…?

Kaynak:https://www.nytimes.com/2023/04/16/te…

Google, yapay zeka destekli arama motoru üzerinde çalışmalara başladığını duyurdu.

Mart ayında Samsung, cihazlarında arama motoru olarak Google yerine Microsoft Bing’i kullanmayı düşündüğünü söyledi.

Samsung’un Bing arama motorunu kullanabileceklerine dair açıklaması Google’da paniğe neden oldu. Yapay zeka eklentisine sahip Bing gibi rakiplerin, Google için son 25 yılın en önemli tehdidi olduğu düşünülüyor.

Google, Samsung ile yaptığı uzlaşmadan yılda 3 milyar dolar kazanıyor. Apple ile bu yıl yenilenecek olan sözleşme yıllık 20 milyar dolar ciro sağlayacak.

Google ise yapay zeka destekli arama motoru için ‘Magi’ projesini başlattı. Google yeni özellikler ekler ve en son sürümleri test eder.

Yeni sürüm tasarımcılar, mühendisler ve yöneticiler tarafından oluşturulur.

Yeni arama motoru, kullanıcıların ihtiyaçlarını tahmin etmeye çalışacak ve kullanıcılara şirketin mevcut hizmetinden çok daha kişiselleştirilmiş bir deneyim sunacak.

Google sözcüsü Lara Levin yaptığı açıklamada, “Daha önce de söylediğimiz gibi, arama motoruna yapay zeka destekli yeni özellikler getirmekten heyecan duyuyoruz ve yakında daha fazla ayrıntı paylaşacağız.” söz konusu.

Şirket başlangıçta özellikleri bir milyon kişiye kadar kullanıma sunacak. Yıl sonuna kadar bu sayı kademeli olarak 30 milyona çıkacak.

besikduzuhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu