Haber

Deprem bölgesinde gece vardiyası

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Sarsılan bölgelerdeki yaraların sarılması ve acının bir nebze olsun hafifletilmesi için seferberlik ilan eden Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Önder Dr. Memduh Büyükkılıç’ın talimatıyla çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Kahramanmaraş’ta Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve Mehmetçikler işbirliğiyle Karacasu Geçici Barınma Merkezi konteyner sahası kurulum çalışmaları devam ediyor.

Kahramanmaraş deprem bölgesinde çalışmalarını sürdüren Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, gece yarısı Karacasu Geçici Barınma Merkezi’ndeki konteyner sahasını ziyaret etti.

Bölgedeki yaraları sarmak için özveriyle çalıştıklarını vurgulayan Başkan Büyükkılıç, “Kahraman şehrimizin yaralarını sarmak için gece gündüz demeden büyük bir özveriyle çalışan gönüllülerimizin ve personelimizin yanındayız. İnşallah bu zor günleri hep birlikte atlatacağız” dedi.

Çalışmaların gece boyunca devam ettiğini belirten Büyükkılıç, “Kahramanmaraş Karacasu Konteyner Sahası’ndaki montaj çalışmaları gece geç saatlerde devam etti. Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve Mehmetçiklerimizle depremin yaralarını sarmak için var gücümüzle çalışıyoruz.

GECE ORTASINDA YANGIN ATEŞİNİ ZİYARET EDİN

Gece yarısı deprem bölgesinde büyük fedakarlıklar yaparak görevlerini sürdüren itfaiye ekiplerini de ziyaret eden Başkan Büyükkılıç, “Deprem felaketinin ilk anlarından itibaren gece gündüz çalışan kahraman itfaiyecilerimizin yanında olduk. Arama kurtarma çalışmalarında görev alan ve yüzlerce canımızı enkazdan kurtaran tüm kamu ve özel ekiplere teşekkür ediyorum.

gudulajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu