Haber

Çanakkale’de 26 ilden 750 bisikletçi şehit ve gaziler için pedal çevirdi

Çanakkale Bisiklet Platformu (ÇABİP) tarafından bu yıl 12. kez düzenlenen, Çanakkale Valiliği ve Bakanlığın desteklediği “Çanakkale Şehitlere Saygı Bisiklet Turu”nda 26 ilden 750 bisikletçi şehitler ve gaziler için pedal çevirdi. Kültür ve Turizm Daire Başkanlığı Çanakkale Savaşları ve Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı.

Sabah saatlerinde Eceabat ilçesindeki Kilitbahir Kalesi önünde toplanan sporcular ısınarak yarışa hazırlandı.

50 kilometrelik parkur hakkında bilgi alan 26 ilden 750 bisikletçi, daha sonra bu yıl 12’nci kez düzenlenen saygı sürüşüne start verdi.

Sporcular Kilitbahir Kalesi önünden Şahindere Şehitliği’ne, ardından Alçıtepe köyü üzerinden Çanakkale Şehitleri Anıtı’na ulaşacak.

Parkur aynı güzergahta devam edecek ve başlangıç ​​noktasında sona erecektir.

Etkinliğe katılan Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, gazetecilere yaptığı açıklamada, tarihi Gelibolu Yarımadası’nda değerli bir etkinliğin daha gerçekleştiğini söyledi.

Çanakkale’de güzel bir sabah şehitlere saygı yürüyüşünde şehitler diyarı’ndaki bir yere geldiklerini anlatan Vali Aktaş, “Organizasyonu düzenleyen tüm arkadaşlara ve katılımcılara teşekkür ediyorum. Bu vesileyle. Bu vesileyle başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Çanakkale kahramanlarını, şehitlerini ve gazilerini rahmet ve minnetle anıyorum.” söz konusu.

ÇABİP gönüllüsü Doğancan Çetin ise bu yıl çok değerli bir katılımla etkinliği gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Etkinliğe İstanbul’dan katılan Esra Kurtuna, “Sabahın erken saatlerinde İstanbul’dan yola çıktık ve buraya geldik. Burada olmak çok güzel bir duygu. Değerli bir tarihi bölgede bisiklet sürerek şehitlerimizi anmak için buradayız. alan.” şeklinde konuştu.

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılında değerli bir etkinliğe katılmaktan gurur duyduklarını anlatan Murat Soylu, yolculuğu tamamlayarak şehit ve gazileri anacaklarını sözlerine ekledi.

Drive, Eceabat Kaymakam Yardımcısı ve Gelibolu Kaymakamı Bekir Abacı, Tarihi Alan Başkan Yardımcısı Zülküf Memiş, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer Kalkan, Çanakkale Orman Bölge Müdürü Enver Demirci, Eceabat İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Gökhan Fidan, Eceabat İlçe Emniyet Müdürü Mümin Öksüz, ve çok sayıda toplantı. vatandaşlar katıldı.

haber-bahcelievler.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu