Haber

Kardeş ülke Azerbaycan’dan gelen yardım malzemeleri depremden etkilenen Şanlıurfa’ya ulaştı

“Yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen deprem nedeniyle Azerbaycan Cumhuriyeti Millet Meclisi tarafından gönderilen 40 jeneratör Şanlıurfa’ya ulaştı.

Kahramanmaraş’ta 10 ili etkileyen ve “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen depremin ardından kardeş ülke Azerbaycan yardım göndermeye devam ediyor.

Bu kapsamda Azerbaycan Cumhuriyeti Milli Meclisi tarafından gönderilen 40 jeneratör depremden etkilenen Şanlıurfa’ya ulaştı. Azerbaycan makamları eşliğinde getirilen jeneratörler, Şanlıurfa Valiliği ve AFAD işbirliğiyle oluşturulan yardım deposuna teslim edildi.

Azerbaycan Millet Meclisi Genel Sekreter Yardımcısı İlham Hasanov, Türkiye’de 10 ili etkileyen depremden derin üzüntü duyduklarını belirtti.

Azerbaycan’ın deprem sonrası her türlü destek için seferber olduğunu anlatan Hasanov, şunları kaydetti:

“Türk milletinin kötü günlerindeki hüznünü paylaşıyoruz. Türk milletinin yanında olmayı kendimize borç biliriz. Cumhurbaşkanlarımızın başlattığı bu kardeşlik ilişkileri bu zor günde de kendini gösterdi ve bu dostluğun devamı olarak; Azerbaycan Milli Meclisi olarak biz de yardımlarımızı yaptık.Millet Meclisi Başkanı Gafarova Hanım’ın önderliğinde gönderilen yardımları Türkiye’deki kardeşlerimize ulaştırdık.Tüm Türkiye’ye başsağlığı dileriz.”

tercanhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu